Site menu:

Novinky:

23.4.2010
sobotní představení (24.4.) pro nemoc zrušeno.

26.11.2009
Fotoalbum z premiéry Fotra

Co hrajeme

Většinu toho, co diváci na jevišti spatří, tvoří autorské hry a výstupy. Sepsali jsem jich již pěknou řádku. Některé byly raději zapomenuty, některé zapomenuty nebyly, ale spíše herci zapomněli jejich text. Proto zde uvádíme ve výčtu ty, které v současné době ještě hrajeme.

Fotr

Fotr

(mafiánský epos, délka cca 1 a 1/2 hod.)

Mafiánský epos plný napětí, odhodlání a touhy po pomstě.
Ingovská pohádka

INGovská pohádka aneb Pohřeb dobrý, všechno dobré!

(pohádkový epos, délka cca 2 hod.)

O tom, jak kralevic z domova odešel, do lesa došel, pomocníky potkal, s nimi princeznu vysvobodil a nakonec kněze potřeboval!
Výpravná, barvenými kulisami oplývající pohádka pro dospělé s loutkovými prvky.
Spasitel (logo)

Imperium vrací uhlo

(jednoaktovka, délka cca 25 min.)

Vlajková loď naší tvorby divadelními masami žádaná.
...
Píše se rok 2007.
Před 6 měsíci oznámila skupina KARBON INVEST a vedení Ostravsko-karvinských dolů vyčerpání všech zásob uhlí v revíru. Tato zpráva byla velice nečekaná, neboť ji nepředcházely žádné varovné signály. Generální ředitel OKD vyzval bývalé i současné zaměstnance, aby se sjednotili a pomohli tuto tíživou situaci vyřešit. Důlní experti společně s odborníky Národní agentury pro vesmírné lety vypracovali sofistikovaný plán, jehož prvořadým úkolem bylo vyslat do vesmíru kosmickou loď s živou posádkou. Cílem této výpravy bylo objevit nová ložiska černého uhlí, aby mohla společnost OKD pokračovat v jeho těžbě a zajistila tak práci pro mnoho nezaměstnaných horníků. Generální ředitel a předseda představenstva se vzdal svého dvouměsíčního platu, s jehož pomocí přebudovali dělníci společnosti TCHAS důlní věž dolu Lazy na gigantickou odpalovací rampu. Vesmírný program OKD byl na světě.

Ocenění: Jednoaktovka Imperium vrací uhlo získala cenu za nejlepší inscenaci na Národní přehlídce jednoaktových her v Holicích v roce 2004. V témže roce se úspěšně zúčastnila i Jiráskova Hronova.
Program k Imperiu (formát pdf, 1400 KB)
Věrní zůstaneme

Věrní zůstaneme aneb Kapitoly z odboje domácího

(jednoaktovka, délka cca 20 min.)

- historický "dramaticko-skorostatický" výstup o 1 dějství s nevelkým množstvím postav, čtyřmi židlemi a jedním rádiem, ze kterého se ozývá známá věta "Volá Londýn ..."
Ocenění: Jednoaktovka Věrní zůstaneme ... získala čestné uznání za autorský počin na Národní přehlídce jednoaktových her v Holicích v roce 2006.
Nemocnice

Nemocnice

(jednoaktovka, délka cca 25 min.)

- parodie na stejnojmennou televizní ságu na téma vždy aktuální - stav našeho zdravotnictví.
Hospoda

Hospoda a Lojzek

(skeče, délka cca 20 a 10 min.)

- skeče na motivy legendárních Monty Python´s.
Nelze zapomenout na starší kousky:

Policejní loulové

Velká frýdecká steeplechase

Anapurna

Mistrovství světa v pití rumu

Milionář aj.

Čest jejich památce!